דיה והרידס


zorba-2011-a 026   haridas-daya-laughing-1   retreat-clip2-edited


דיה והרידס מנחים  מפגשי סטסנג וחקירה עצמית בסנגהות ורטריטים כדי לסייע למחפשים לסיים את החיפוש. לאחר שסיימו את החיפוש בעצמם והכירו בטבעם האמיתי הם מסייעים למשתתפים בדרכם הפשוטה, כנה וישירה מכל הלב.  הנחייתם שמחה וומלאת צחוק לאחר שגילו בתום החיפוש כי הינם laughing Buddha.

 באחד המפגשים סיפר הרידס כיצד תהה אם יהיה חמור סבר ועמוק כקרישנמורטי, שקט כראמנה, או אולי מלא חמלה כגנגג'י:
"בסופו של חיפוש גיליתי שאני בודהה צוחק. שאיני מסוגל יותר להאמין לסיפורים שלי, שכמעט כל דבר יגרום לי לצחוק, ושאם איני מסוגל יותר להאמין לסיפורים שלי אז אתם חושבים שהאמין לסיפורים שלכם?"

הצחוק והפשטות שלהם מדבקים והמחפשים מוצאים את עצמם לעיתים קרובות צוחקים בהקלה על הסיפורים והפנטזיות שגרמו להם לסבל ושסוף סוף הינם מסוגלים לשחרר. בו זמנית ראייתם החודרת ורגישותם מאפשרת להם להכווין את המחפשים בעזרת שאלות מדוייקות להכרה ישירה בטבע עצמם, או כפי שאמר פעם אחד המשתתפים:"זה כמו לשבת מול מכונות רנטגן שרואות ישירות לתוכי ואוהבות אותך כי הן רואות את מי שאני באמת."

לאחר שהקדישו את חייהם לחיפוש בנתיבים שונים, הכירו כל אחד בנפרד באמת ובתום החיפוש חזרו לחיות חיים יום יומיים ורגילים ללא כל רצון ללמד או להנחות. הרידס שהינו מפתח אינטרנט כתב בלוג ששימש אותו כיומן ובמקרה דיה קראה את הבלוג. הם נפגשו לפני כן בעבר מספר פעמים אבל לא היו מודעים לעובר אחד על השני.

דיה קראה את האתר החלה לצחוק והתקשרה להרידס ששמח והופתע. לאחר שמצאו את עצמם עונים על שאלות מחפשים שהכירו שמשהו קרה להם החליטו ביחד להקים את הסנגהות כדי לסייע למחפשים ולחקור עימם ביחד מי הם.

מכיוון שהינם מגיעים מדרכים כה שונות והינם בעלי אופי כה שונה הם נגישים למגוון רב של מחפשים ולעיתים קרובות עברו את החוויות עליהם המחפשים שואלים בעצמם. שאלות המחפשים מובילות לחקירה אישית מונחית כדי לאפשר למחפשים לגלות את טבעם האמיתי.