הרידס


haridas-mifgsash-ishi-2  haridas-satsang-img-3  haridas-in-satsang  haridas-mifgash-ishi-3   


בגיל 10, מכיוון שלא נרדם, הרידס מצא עצמו חושב על המוות. כפי שהוא מספר:

"לא הייתה סיבה מיוחדת. אף אחד לא נפטר. הייתי צריך להיות במיטה ב21:00 ולא נרדמתי כל כך מוקדם. במקום חשבתי על יומי ומה שהיה. לפתע מצאתי את עצמי חושב על המוות ומכיר בכך שהמוות אינו שינה ארוכה או מעבר למקום אחר אלא הכיליון המלא והמוחלט של כל מי ומה שאני, שאי פעם הייתי או שאהייה.
בדרך כלל אני תופס דברים לפי היחס שלהם אלי:"זה הכיסא שאני יושב עליו. זאת התמונה שאני רואה. למעשה אי אפשר ליצור משפט שאין לו נושא ונשוא. הכל נתפס ומפורש מנקודת המבט של הסובייקט (שלי) ומהיחס שלי אל הנושא. (אובייקט)

באותו הלילה, באותו הרגע, נקודת המבט שלי חדלה מלהתקיים. לא היה "אני"

הרידס מספר עד כמה החוויה הייתה מפחידה ומאיימת ואיך למרות זאת בחודשים שלאחר היה כל לילה חוזר מתוך כוונה לסגת ברגע האחרון. רק שהרגע בו כבר יש חוויה ישירה של אי קיום ה"אני" הוא מאוחר מדי מכדי לסגת.  לבסוף לאחר כחצי שנה כשחש שהוא אינו יכול יותר ושאין לו למי לפנות לעזרה החליט להפסיק.

"מאז" הוא מספר "חיי הוקדשו לחיפוש כי זה היה ברור ובלתי ניתן להכחשה שאם רק "אציץ" לעבר ההכרה שכל כך התאמצתי להכחיש, תהיה האימה ופחד המוות הנובעים מההכרה באי קיום ה"אני". הייתי חייב למצוא דרך כלשהיא להתמודד אם האמת הנוראה הזאת."

"לבסוף בגיל 22 הפכתי למחפש. למדתי עם מורים שונים, למדתי מספר רב של טכניקות, קראתי מאות אם לא אלפי טקסטים. למדתי פילוסופיה ופילוסופיה של הדת באוניברסיטה ותרגלתי מדיטציה וקואנים  אין ספור שעות. זאת הייתה תקופת ההתפוצצות של הניו אייג'  והנגישות למדיטציות השונות מויפסאנה וזן ועד טנטרה בסופרמרקאט הרוחני החדש שפרח הייתה זמינה כמו שלא הייתה מעולם.

בגיל 27 חוויתי את הסאטורי הראשון (חווית ההתעוררות) ואת השני מספר שנים לאחר בסדנת זן. בפעם השנייה הייתה הכרה מלאה וברורה של מי אני ושאני "זה". אך לאחר כמו כל חוויה גם הסאטורי חלף.

החלה תקופה של "לזכור" ו "לשכוח". הייתי חווה חווית התעוררות וכאילו לא חלפה מעולם ואז כמו כל חוויה היא הייתה חולפת. במהלך עשר השנים הבאות ניסיתי כל דבר שעלה על דעתי כדי לגרום לסאטורי להפוך למצב הטבעי והקבוע שלי, אבל לאחר 10 שנים של ניסיון עם כל מה שיש לי נאלצתי להכיר בכישלון ושאין דרך לגרום להארה לקרות. שאין דבר שאני יכול לעשות והמינד שלי נאלץ סוף סוף להיכנע. הכניעה הלכה והעמיקה כמפולת שלגים הסוחפת איתה כל דבר בדרכה עד ההכרה הבלתי נמנעת והמלאה אותה תמיד ידעתי אבל שבגיל 10 לא הייתי מסוגל להטמיע:
"אין אני, מעולם לא היה".


מספר שנים לאחר מכן הרידס פגש בדיה והופתע לשמחתו לגלות שגם היא סיימה את החיפוש וביחד הם הקימו את הסנגהה מהתעוררות להארה.

בנוסף הרידס מנחה ביחד עם אילנה אשתו את מחיפוש לזוגיות מאושרת. סדנה על מערכות יחסים וזוגיות.

ניתן לתאם מפגשים אישיים עם הרידס במייל: mail@enlightenment.co.il